Tvorba grafiky pomocí Inkscape: Pro začátečníky

Grafika

Začátečník

Inkscape

Co se naučíte?

☑️Základní ovládání programu

☑️ Práci s křivkami a objekty

☑️ Převod pixelů do křivek

☑️ Vybarvení převedené kresby

☑️ Manipulaci s fotkami

☑️ Užitečné klávesové zkratky

Popis Kurzu

Ahoj, jmenuji se Vítek a jsem v tomhle kurzu instruktorem. Výtvarnem se zabývám již od dětství a grafiku na počítači jsem začal tvořit před více než patnácti lety.

Vždycky jsem rád naštěvoval malířské ateliéry a tiskařské dílny. Líbilo se mi, jak obyčejnou tužkou dokážete vykouzlit na papíře jakýkoli tvar, nebo jak z tiskařského stroje vyjíždí jedna kopie vašeho dílka za druhou.

V dnešní době si však většinou neuvědomujeme, že celý takový ateliér najdeme v jednom jediném programu.

Už nemusíme hledat pravítko či ostřit tužky, natož dokupovat barvy. Co dříve zabralo den, tak dnes můžete vytvořit i za několik minut a stačí vám k tomu pouhá myš k počítači.

Přesně takový program se jmenuje Inkscape a stáhnete ho legální cestou a navíc zadarmo. Samotné stahování trvá chvilku a program existuje i v české mutaci.

A i když je pravidelně aktualizovaný, tak stále skvěle funguje na většině starších počítačů a dovolí Vám velkou část z toho, co umí profesionální placené programy.

Co můžete tvořit v programu Inkscape: Vektorovou (křivkovou) grafiku: Ikonky a ikony, ilustrace, webové stránky, memes, pohledy, plakáty, podklady pro animace a hry, pozadí, tapety, samolepky, textil a další.

Technické věci a tisk: Obnova starých nálepek a nápisů, 2D podklady pro 3D tisk, šablony, výkresy, diagramy, podklady pro sítotisk a tamponový tisk, pro řez laserem/nožem/vodním paprskem, podklady pro leptání do pevných materiálů a pro pískování.

V tomto kurzu se na Inkscape podíváme skrze tvorbu jednoduchých věcí, které jsem ale vybíral tak, aby se i pro ně našlo praktické využití. Na banálních věcech objevíte sílu tohoto vektorového programu a rychleji se v něm zorientujete.

Stálým opakováním základů dosáhneme největší efektivnosti a to přesně chceme, pohybovat se v našem virtuálním ateliéru co nejpružněji. Pak už závisí jen na naší inspiraci a nebo aktuální potřebě.

První krůčky proto začneme ukázkou základních nástrojů a tvarů, následně s nimi začneme pracovat při tvorbě smajlíků, které si pak ještě vylepšíme různými filtry.

V další části si ukážeme práci s fotkami a nakonec se podíváme na vektorizaci kreseb z papíru. Všechny tyto znalosti využijete jak v uměleckých, tak v kutilských oblastech.

Pokud si na konci tohoto kurzu program Inkscape oblíbíte, tak se stane Vaší mocnou zbraní v mnoha životních situacích a také díky němu získáte skvělé základy pro práci s dalšími programy.

Někteří z Vás si budou takto tvořit pro radost, nebo jako pomůcku pro své podnikání, ale pro jiné se grafická tvorba může stát zajímavým přivýdělkem, nebo dokonce hlavním zdrojem obživy.

Velkou výhodou tohoto kurzu je doživotní přístup a zároveň máte možnost mne kontaktovat s konkrétními otázkami.

Odkaz ke stažení programu Inkscape (CZ): https://inkscape.org/cs/release/inkscape-1.0.2/

Cena: 499 Kč

🛒 Koupit kurz

Tento kurz obsahuje:

📹 1 hodiny lekcí

💡 5 video lekcí

🎉 doživotní přístup

💰 garance spokojenosti

Kupón je uplatněn, nová cena je:

Neplatný kupón

Podobné kurzy

Proč zrovna naše kurzy?

🕑

Doživotní přístup

K zakoupeným kurzům máte doživotní přístup. I když instruktor přidá nové lekce vy už nic platit nebudete.

👨‍🏫

Student = priorita

Na naší platformě najdete pouze profesionální instruktory, kteří mají studenty jako prioritu číslo jedna.

🏆

Certifikát

K úspěšnému dokončení kurzu navíc získáte certifikát, který si můžete přidat do Vašeho životopisu, nebo na LinkedIn.